Kto stojí za týmto projektom?

Project UX vznikol v online reklamnej agentúre Marketinger. Ak ste o nás ešte náhodou nepočuli, stručne sa vám predstavíme.

Od začiatku nášho pôsobenia sa zameriavame na UX optimalizáciu webstránok, pomocou ktorej zvyšujeme nielen ich použiteľnosť, ale aj predajnosť a výkonnosť. Uvedomujeme si totiž, že len prehľadné a použiteľné webstránky dokážu byť prísnosné tak pre ich majiteľov, ako aj pre samotných návštevníkov.

Prečo táto iniciatíva?

Iniciatíva Project UX vznikla najmä preto, aby sme na Slovensku šírili povedomie o tvorbe webstránok, ktoré sú ľahko použiteľné a prehľadné pre ich používateľov.

Pri našej práci sa totiž denne stretávame s webstránkami a ich majiteľmi, ktorí často nevedia nájsť odpovede na to, prečo ľudia nechcú zotrvať na ich webe. My tieto dôvody vidíme, vnímame a snažíme sa ich riešiť. A tentoraz sa s našimi skúsenosťami chceme podeliť aj s vami.

Veľakrát totiž ľudia opúšťajú webstránky aj kvôli malým nedostatkom, ktoré sa dajú ľahko odstrániť, ak sa na tvorbu webstránky začnete pozerať skrz jej používateľov, nielen skrz to, čo je v súčasnosti trendy a čo je pekné.

Dôležité je pritom uvedomiť si, že používateľmi vašich webstránok nie sú len mladí ľudia, ale aj seniori, farboslepí, dyslektici či dokonca nevidiaci, na ktorých sa často zabúda. Project UX sa usiluje vyzdvihovať potrebu optimalizácie webstránok aj pre týchto používateľov.

Našou snahou totiž je, aby sa online sféra na Slovensku stala opäť o niečo prístupnejšou a prehľadnejšou, a to naozaj pre všetkých. Touto cestou vám preto chceme poďakovať, že nám v tom pomáhate a že našej iniciatíve venujete vašu pozornosť.

Iniciatívu podporujú

Marketinger
Exponea
Yeself
Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska
Marketinger